Pages

July 29, 2014

konut kent ekosisteminde

2014 baharı, bitirme ödevi için tema, dosya ve poster.. işte kentte katman katman birbirine dolanan sistemlerin, mimarları da ilgilendiren kısımları nelerdir, aklıma ilk gelenlerin bir haritalanması.. posterin sağında tasarım sürecinin snapshot'ları var.. süreç gridinde en alt sırada nerdeyse aynı gibi duran imajlar var.. onları öyle yerleştirdim çünkü poster oturduktan sonra da rafinman aşaması geliyor, işte orda bir harf düzeliyor, burda bir çizgi bir tık kayıyor, şurda ufak bir artefakt oluyor temizlenmesi gerekiyor vd. o kısım da baya sürüyor aslında.. (aynı evrimsel algoritmalar gibi. peh.) posterin büyükçesini yana koyuyorum. ekranda tamamı görünmediği için küçük bir versiyonu da aşağıya yerleştiriyorum.

1
1
1

July 20, 2014

evolutionary collectivity 1-2-[3]

013 baharında yürüttüğümüz evolutionary collectivity atölyelerine ait grafikleri buraya paketliyorum. aslında her bir atölyenin epey bir grafik malzemesi var (vaziyet planları, bilgilendirici föyler, yürütücü föyleri, teknik notlar, masaüstü arkaplanları, lejandlar, renk setleri, sertifikalar vd.). her seti bir logo, bir header ve ortak fontlar birleştiriyor ama tam olarak da bir bütünlük yakalayabildim mi emin değilim. biraz heterojen bir set.. 3 poster ve 2 paket var, zira evo.-col. 3'ü bir sebeple iptal ettim. zaten onun posteri de çok aceleye geldi (eeen sonda) belki ondan iptal etmişimdir :p. posterleri ve süreç grafiklerini ekliyorum. (bu seferki eller mağara insanlarının elleri.)


1
1
1
1
1
1
(atölyelerin detaylı işleyiş şemaları/takvimleri, başka deyişle, gece-gündüz akışları 
[gece d_p.layout çalışıyordu, gündüz biz çalışıyorduk], solda izmir, yukarıda mardin.
başlangıcı bulursanız gerisini anlamak kolay.)
1
(gerçekleşmeyen atölyenin kadük kalan posteri.)

July 11, 2014

bulut makinası

2013 güzünde 1. sınıf stüdyosu (bulut makinası) için ürettiğim iki föy. evet sadece iki adet. zira bu föy yapma işi keyifli ve ben bundan epey sebeplendim ve başkalarına da alan bırakmak lazım gibi geliyordu... bunlar böyle sade ve renksiz oldu çünkü bir önceki dönem [ambiguity] a4'ü tıkış tıkış doldurduğum poster beni biraz geriyordu ve biraz daha sade bir noktaya geri dönsem istiyordum. ondan.. bi de bi parça mekansal bir hissi/derinliği/dokusu olan grafikler yapsam nasıl olur diye bir soru var... (soldaki gimp ve inkscape, sağdaki blender + gimp + inkscape)
1
1