Pages

November 25, 2015

matisse'lerimmayıs başında --söylemesi ayıp, stedelijk müzesinde-- bir matisse sergisi gezmiştim. epey ilhamlarla dönmüştüm, grafik zanaatinde hibrit tavırlara yönelik... yani girmeye çalıştığım hatta pek uygun teknikler kullanıyordu matisse, özellikle cut-out'larında.. tam da o ara asker hakları'ndan bir çağrı geldi, bir tür newsletter altlığı için.. öndeki mesaj sürekli değişecek arkadaki fon tekrar tekrar kullanılacak gibilerinden... hakaret, sağlık hizmeti alamama, uyutmama, haberleşme engeli, izolasyon, devrecilik, dayak.. türlü çeşit hak ihlalini görselleştirip istatistiklere fon yapıyor.. sonuçta kullanmadılar sanıyorum ama böyle bir set çıktı işte, mayıs 015.

November 18, 2015

doktoradan .. (3)

doktora grafik ve görsellerimi özetleyen üçüncü ve son pakettir. (ilki ve açıklamalar bu linkte ve ikincisi is bu linkte.) çoğu mayıs 013'ten temmuz 014'e doğru ilerlerken birikti.. denemeler, sistematik deneyler, karşılaştırmalar, tablolar, özetler ve çeşitli diyagram.. elden geldiğince özetlenip paketlendiler. (temmuz 014'ten beri aslında bunlar üzerine bir takım yeni ve sistematik deney ve analizler de yürüttüm... ama onları doktora sonrası olarak sayıyorum. onları paketlemek için bir motivasyonum yok.)

November 9, 2015

doktoradan geriye .. (2)

bu da doktora grafik ve görsellerimi özetleyen ikinci paket oldu (ilki ve açıklamalar için bkz. bunun ardından 3. ve son bir paket daha olacak) sağda uzayan paketçiklerin çoğu aralık 010 ile mayıs 013 arasından yadigar kaldı..