Pages

September 12, 2010

akreditasyondan şirinler telaşına

ilk asistan olduğumuzda bu dönem sergisi işlerini bize yığmaya başlamışlardı.. efenim iş basit aslında, her hocanın proje grubuna belirli miktar çesan yüzeyi ayrılıyor, bu yüzeye de hocalar ve asistanları o projeleri asıyor. eh en azından hangi alanın hangi gruba ait olduğunu bildiren isimliklerin üretilmesi gerekiyor, bazı sergiler için daha genel afişler de gerekebiliyor; serginin ne olduğunu ifade eden.. bu afişler de çesanlara klipslerle asılıyor. çıktılar ozalitten ya aydingere ya düz kağıda siyah beyaz alınıyordu çünkü bütçe yok, cebimizden alıyoruz, bu seri 4 adet sergiye hazırladığımız grafikleri içeriyor. tabii metrelerce uzanan posterlerle bir a4 boyundaki isimlikler burda aynı boyda görünüyor.. ama oluversin işte..
[bir araya buraya sergiden fotoları da koyacağım belki öf bugün değil..]
seri 1. 2004'teki ilk iki sergimizden.. aşağıda dönem sergisinin isimliği, ordan başlamıştık, sağda akreditasyon komitesinin ilk gelişi şerefine tüm bölümü kapsayan sergi için afiş örneği, bu afişler 180*30 cm gibi bir boyuttaydı ve aydıngere çıktı almıştık... hala odada asılı durur.. (sonraki akreditasyon sergisi de burda)
isimlik1
poster
[bu serginin fotoları... sonra]

seri 2.

sinema-tasarım buluşması (004 güz) için yapılan şentürer stüdyo sergisi, format aynı, öğrenci başına çesan alanı, isimlikler ve sergi posteri...


isimlik1
poster
[bunun da fotoları olsa gerek de??]
seri 3. şirinler telaşı
008 güz sergisi...
yaz sonunda o rahvan okulun birden hareketlenmesi beni şaşırtmaya devam eder... (gargamel-görmüş-akademik diye açıklıyoruz)
isimlik3
poster

No comments: