Pages

September 26, 2018

nekahet evresi

16.05.018 pyrrus zaferi:
"ne çarptı bana!?" demenin zamanıdır. iş yapmamak, üretmemek mümkün değil. elde olmamakta. bünye başka ben başka. ben'in ötesi berisi var, ben yok, bilindiği gibi. bünyeyi regüle etmek için elde fazla araç da yok işin aslı. kendisine tabi olacağız. trendler inicidir. ama üretmemek mümkün değil. bu da bir güvence sayılmaz.  yapılması gerekenleri yapacağım. bunun ben'in bakış ve amaçlarıyla bir ilgisi yok. bu kozmik bir görev de değil.  sadece kaçınılmaz.
26.09.018 bebek gibi saf:
o gergin, sıkıntılı, kimliği kimliğe, anlatıyı anlatıya, duruşu duruşa çarptıran; tutarsızlığı, çelişkisi, örtüşmezlikleri bol; iniş çıkışı yüksek frekanslı, gerilimi şiddetli zamanların bıraktığı tortuyu zor atlatırım, üstesinden zor gelirim, adım adım, küçük küçük düzelirim zannettimdi. hiç öyle olmadı.

bu başını eğip saklanan, orada olmayan, olup biteni görmezlenen, yapamadıklarını edemediklerini biriktiren zamanların sorumluluğu yumru olur bir yere saklanır oradan arada yumruklar savurur, savurur ve tutturur da gibi geliyordu ama öyle de olmadı, saf, tertemiz, hep en iyisini, en doğru ve yapılması gereken zamanda yapmış sorumlu bireymişim gibi pirüpak açtım gözlerimi. bu insan da bir tuhaf. ne kadar karışmazsan o kadar temizleniyorsun. ne kadar dert üstlenirsen ama...

No comments: